ΣΙΤΙΣΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ ΣΤΟ ΑΕΡΟΠΟΡΙΚΟ ΑΠΟΣΠΑΣΜΑ ΣΑΝΤΟΡΙΝΗΣ
Δημήτρης Πράσσος
ΛΥΝΕΤΑΙ ΕΝΑ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ
“Σε συνέχεια των επαφών και συζητήσεων του Δημάρχου Θήρας με τους Υπουργούς Εσωτερικών, Παιδείας και Εθνικής Άμυνας, όπου αναφέρθηκαν εκτενώς όλα τα προβλήματα που αντιμετωπίζουν οι εκπαιδευτικοί στη Σαντορίνη, το Υπουργείο Εθνικής Άμυνας προχωράει στη σίτιση των εκπαιδευτικών Α’ βάθμιας και Β’ βάθμιας Εκπαίδευσης στη Λέσχη Σαντορίνης που εδρεύει στο Αεροπορικό Απόσπασμα (Α/Απ) του νησιού (στο αεροδρόμιο).
Η ενέργεια αυτή συντονίζεται από το Δήμο Θήρας και την Περιφερειακή Διεύθυνση Εκπαίδευσης Κυκλάδων και θα ξεκινήσει άμεσα τις επόμενες ημέρες. Οι εκπαιδευτικοί θα ενημερωθούν σύντομα από τα συνδικαλιστικά τους όργανα (ΟΛΜΕ & ΕΛΜΕ Θήρας)”.
Για να παρέχουμε την καλύτερη εμπειρία, χρησιμοποιούμε τεχνολογίες όπως cookies για την αποθήκευση ή/και την πρόσβαση σε πληροφορίες συσκευών. Η συγκατάθεση για τις εν λόγω τεχνολογίες θα μας επιτρέψει να επεξεργαστούμε δεδομένα προσωπικού χαρακτήρα, όπως συμπεριφορά περιήγησης ή μοναδικά αναγνωριστικά σε αυτόν τον ιστότοπο. Η μη συγκατάθεση ή η ανάκληση της συγκατάθεσης, μπορεί να επηρεάσει αρνητικά ορισμένες λειτουργίες και δυνατότητες.