ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΣΤΗ ΣΥΣΚΕΨΗ ΤΗΣ ΑΘΗΝΑΣ
Ακολούθως ο κ. Αντώνης Σιγάλας συναντήθηκε στο Επαρχείο με τον Αντιπεριφεριάρχη κ. Γιώργο Λιονταρίτη και συμφωνήθηκε η άμεση σύσκεψη υπό τον κ. Δήμαρχο Θήρας με τους αρχηγούς των δημοτικών παρατάξεων, τον κ. Διοικητή του Α.Τ Θήρας και την κ. Λιμενάρχη Θήρας.
Μετά την σύσκεψη που ακολούθησε, συναποφασίσαμε την ΑΜΕΣΗ μετάβαση μας στο Υπουργείο Υποδομών, ζητώντας ταυτόχρονα την συμμετοχή στη συνάντηση αυτή, που θα γίνει τη Παρασκευή 12/04/2019, όλων των συναρμόδιων Υπουργών”.