Σοφία Ιωαννίδου ΔΙΕΥΘΥΝΤΡΙΑ ΑΙΜΟΔΟΣΙΑΣ Νοσοκομείου Παίδων η «Αγία Σοφία»
Ανθρώπους θετικούς, ψύχραιμους και ευαισθητοποιημένους, που ενόψει της τουριστικής περιόδου δεν δίστασαν να προσέλθουν στη Αιμοδοσία, γιατί δεν ξεχνούν ότι δίπλα μας βρίσκονται άνθρωποι που παλεύουν πολύ σκληρά για τη ζωή τους.
Στηρίζοντας το έργο του Συλλόγου τους, οι εθελοντές προσήλθαν με υπευθυνότητα, αλληλεγγύη και με αίσθημα κοινωνικής ευθύνης, μέσα στις δύσκολες συνθήκες και λόγω της πανδημίας COVID-19, για να προσφέρουν το πιο πολύτιμο δώρο ζωής.
Ευχαριστούμε από καρδιάς όλους τους Εθελοντές Αιμοδότες και φυσικά το Διοικητικό Συμβούλιο της Τράπεζας Αίματος Σαντορίνης» για την εξαιρετική στήριξη και βοήθεια τους, ειδικά αυτή τη δύσκολη περίοδο.
Δώσατε πνοή ζωής“.