Για το λόγο αυτό εκεί θα βρεθεί ο πρόεδρος της ΔΕΥΑΘ Μανόλης Ορφανός ο οποίος θα μιλήσει για όλες τις δράσεις αλλά και την στρατηγική διαχείριση της επιχείρησης τα τελευταία χρόνια. Ο κ. Ορφανός μάλιστα θα πραγματοποιήσει και σειρά επαφών με παράγοντες του ευρωπαϊκού κοινοβουλίου.
Την εκδήλωση διοργανώνει μια μέρα μετά την Παγκόσμια Ημέρα Περιβάλλοντος η Ευρωβουλευτής Μαρία Σπυράκη και θα διεξαχθεί την Τρίτη 06 Ιουνίου στις 14.00 στην αίθουσα SPINELLI 09E168 εντός του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου”.