“Οπως προκύπτει από τα στοιχεία της Fraport Greece, από τους συνολικά 5,9 εκατ. διακινηθέντες επιβάτες τον προηγούμενο μήνα, περίπου 5,2 εκατ. άτομα έχουν περάσει από τα αεροδρόμια σε Ρόδο, Κέρκυρα, Θεσσαλονίκη, Χανιά, Κω, Σαντορίνη, Ζάκυνθο και Μύκονο. Από τα οκτώ αυτά αεροδρόμια, που αντιπροσωπεύουν σε απόλυτους αριθμούς τη μερίδα του λέοντος των επιβατών, το μεγαλύτερο ποσοστό ανόδου, συγκριτικά με τον Ιούλιο του 2019, εμφανίζουν η Σαντορίνη (+36,2%), τα Χανιά και η Κέρκυρα με περίπου 21% το καθένα, η Μύκονος (+16,6%), η Ρόδος (+10,4%), η Ζάκυνθος (+8,8%) και η Κως (+7,2%)”.
Για να παρέχουμε την καλύτερη εμπειρία, χρησιμοποιούμε τεχνολογίες όπως cookies για την αποθήκευση ή/και την πρόσβαση σε πληροφορίες συσκευών. Η συγκατάθεση για τις εν λόγω τεχνολογίες θα μας επιτρέψει να επεξεργαστούμε δεδομένα προσωπικού χαρακτήρα, όπως συμπεριφορά περιήγησης ή μοναδικά αναγνωριστικά σε αυτόν τον ιστότοπο. Η μη συγκατάθεση ή η ανάκληση της συγκατάθεσης, μπορεί να επηρεάσει αρνητικά ορισμένες λειτουργίες και δυνατότητες.