Πυροσβέστες και εθελοντές έσωσαν τραυματία σε γκρεμό
Δημήτρης Πράσσος
“Πραγματοποιήθηκε ανάσυρση 24χρονου αλλοδαπού με τη χρήση ορειβατικού εξοπλισμού από 40 μέτρα στην περιοχή της Οίας σήμερα τα ξημερώματα από το ΠΥΡΟΣΒΕΣΤΙΚΌ ΚΛΙΜΆΚΙΟ ΘΉΡΑΣ & το Εθελοντικό Διασωστικό Σώμα Θήρας .
Στο συμβάν επιχείρησαν 08 άτομα και ο τραυματίας παραδόθηκε στο ΕΚΑΒ σε καλή κατάσταση”.
Για να παρέχουμε την καλύτερη εμπειρία, χρησιμοποιούμε τεχνολογίες όπως cookies για την αποθήκευση ή/και την πρόσβαση σε πληροφορίες συσκευών. Η συγκατάθεση για τις εν λόγω τεχνολογίες θα μας επιτρέψει να επεξεργαστούμε δεδομένα προσωπικού χαρακτήρα, όπως συμπεριφορά περιήγησης ή μοναδικά αναγνωριστικά σε αυτόν τον ιστότοπο. Η μη συγκατάθεση ή η ανάκληση της συγκατάθεσης, μπορεί να επηρεάσει αρνητικά ορισμένες λειτουργίες και δυνατότητες.