ΟΓΕ ΣΑΝΤΟΡΙΝΗΣ ΚΑΙ ΣΥΝΔΙΚΑΤΟ ΕΠΙΣΙΤΙΣΜΟΥ, ΟΙ ΔΙΟΡΓΑΝΩΤΕΣ
Οι αγώνες των εργατριών του περασμένου αιώνα που σήκωσαν το ανάστημά τους απέναντι στην εργοδοσία και το κράτος της σε όλο τον κόσμο για να διεκδικήσουν τα δικαιώματά τους, φωτίζουν και σήμερα τους αγώνες των εργαζομένων και άνεργων γυναικών για μια ζωή με σύγχρονα δικαιώματα.
Τιμάμε την 8η Μάρτη, την Παγκόσμια Ημέρα της Γυναίκας, δυναμώνοντας τους αγώνες μας για να κερδίσουμε το μέλλον που αξίζει σε εμάς και τα παιδιά μας».