ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΤΗΣ ΛΑΪΚΗΣ ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗΣ ΓΙΑ ΤΟ ΝΕΟ ΛΙΜΑΝΙ ΣΑΝΤΟΡΙΝΗΣ
Ενώ καθημερινά από τότε αναρτώνται άλλες αποφάσεις του Συμβουλίου στο site της ΔΙΑΥΓΕΙΑ ,μας προκαλεί εντύπωση γιατί αυτή η απόφαση και μάλιστα ομόφωνη μέχρι σήμερα δεν έχει αναρτηθεί.
Σε πρόσφατη τηλεφωνική μας επικοινωνία με τη γραμματεία του Λιμενικού Ταμείου, μας απέδωσαν την καθυστέρηση σε διοικητικό πρόβλημα. Ζητήσαμε να επικοινωνήσουμε με το νέο Πρόεδρο κ. Ευδαίμoνα αλλά δυστυχώς, για άγνωστους λόγους, αποφεύγει μέχρι και σήμερα να επικοινωνήσει μαζί μας.
Το θέμα αυτό επιβάλλεται το συντομότερο δυνατόν να συζητηθεί και στο Δημοτικό Συμβούλιο, κάτι που έπρεπε ήδη να έχει γίνει, για την άμεση λήψη απόφασης και την έναρξη όλων των απαραίτητων διαδικασιών για την κατασκευή του νέου εμπορικού λιμένα.