ΜΟΥΣΙΚΗ ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΣΤΟΝ ΠΥΡΓΟ
Ο Δημοτικός Αθλητικός Πολιτιστικός Περιβαλλοντικός Οργανισμός Σαντορίνης και ο Δήμος Θήρας στα πλαίσια των πολιτιστικών τους εκδηλώσεων σας προσκαλούν την Τρίτη 26 Σεπτεμβρίου 2017 στις 19:30 στην Πλατεία Πύργου για να παρακολουθήσετε τη μουσική παράσταση «Πώς να σωπάσω μέσα μου, την ομορφιά του κόσμου».
Μία συναυλία με μοναδικές εκτελέσεις όπου σμίγουν, δύση και ανατολή, δεξιοτεχνία, ρυθμοί και ηχοχρώματα σε έναν αυτοσχεδιαστικό στροβιλισμό όπου το λαϊκό τραγούδι αποτυπώνει την μαγεία του.
Τραγούδι: Στέλλα Μακρή
Παίζουν: Ο σολίστας Δημήτρης Λάππας (ακουστική, άταστη κιθάρα και μπουζούκι), ο ΜανώληςΦύτρος (μπουζούκι) και Γιώργος Ντινάκος (κιθάρα).
Η είσοδος είναι ελεύθερη.
Συνδιοργάνωση: Πολιτιστικός σύλλογος «Εστία Πύργου Καλλίστης».