“Εκοιμήθη εν Κυρίῳ, σε ηλικία 64 ετών, ο Πρωτοπρεσβύτερος Ηλίας Συρίγος, εφημέριος επί 38 συναπτά έτη της Ενορίας Αγίου Δημητρίου Θηρασίας. Ο μακαριστός ιερέας, έγγαμος και πατέρας δύο παιδιών, υπήρξε ένας εκ των αγαπητών κληρικών της Ιεράς Μητροπόλεως Θήρας.
Ευχόμαστε ο Κύριος να τον αναπαύσει εν χώρᾳ ζώντων και να στηρίξει την πρεσβυτέρα του και τα παιδιά του”.
Για να παρέχουμε την καλύτερη εμπειρία, χρησιμοποιούμε τεχνολογίες όπως cookies για την αποθήκευση ή/και την πρόσβαση σε πληροφορίες συσκευών. Η συγκατάθεση για τις εν λόγω τεχνολογίες θα μας επιτρέψει να επεξεργαστούμε δεδομένα προσωπικού χαρακτήρα, όπως συμπεριφορά περιήγησης ή μοναδικά αναγνωριστικά σε αυτόν τον ιστότοπο. Η μη συγκατάθεση ή η ανάκληση της συγκατάθεσης, μπορεί να επηρεάσει αρνητικά ορισμένες λειτουργίες και δυνατότητες.