ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΓΡΑΜΜΗ ΓΙΑ ΤΟ ΣΜΥΡΙΔΙΚΟ, ΤΗΝ ΑΥΤΟΔΙΟΙΚΗΣΗ ΚΑΙ ΤΟΝ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟ
ΣΥΛΛΗΠΗΤΗΡΙΑ ΔΗΛΩΣΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΜΑΝΩΛΗ ΜΑΝΩΛΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΝΙΚΟ ΣΥΡΜΑΛΕΝΙΟ
Το έργο του αλλά και το πλούσιο προσωπικό του αρχείο και υλικό, θα μείνουν παρακαταθήκη στη συλλογική προσπάθεια όλων μας για τη συνέχιση των διεκδικήσεων τόσο για τη βιώσιμη αναπτυξιακή προοπτική της σμύριδας όσο και συνολικά της ορεινής Νάξου.
Θερμά συλλυπητήρια στην οικογένεια του και σε όλους τους συγχωριανούς του!
Νίκος Συρμαλένιος”.