Οι δειγματοληψίες πραγματοποιούνται κάθε μήνα από τον Μάιο έως τον Οκτώβριο στις ακόλουθες ακτές:
Περίσσα
Περίβολος
Άγιος Γεώργιος
Βλυχάδα
Μονόλιθος
Καμάρι
Αμμούδι
Δεσμευόμαστε να ενημερώνουμε τακτικά τους κατοίκους και επισκέπτες του νησιού μας για την ποιότητα των υδάτων. Η ασφάλεια των κατοίκων και επισκεπτών της Σαντορίνης αποτελεί προτεραιότητα για εμάς. Προσπαθούμε καθημερινά να αναβαθμίζουμε τις παρεχόμενες από το Δήμο υπηρεσίες”.