Διασφάλιση της εύρυθμης λειτουργίας των σχολείων του Δήμου Θήρας
Οι δαπάνες για τα λειτουργικά έξοδα και για τις εργασίες επισκευής και συντήρησης των σχολικών μονάδων πρέπει να γίνονται αδιάλειπτα, ως εκ τούτου αποφασίζεται η παράταση της θητείας των μελών του Διοικητικού Συμβουλίου του Ν.Π.Δ.Δ. ‘’ΣΧΟΛΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΔΕΥΤΕΡΟΒΑΘΜΙΑΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ’’ και των μελών του Διοικητικού Συμβουλίου του Ν.Π.Δ.Δ. ‘’ΣΧΟΛΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ’’ μέχρι αντικαταστάσεως και όχι πέραν της 29-02- 2024, προκειμένου να διασφαλιστεί η εύρυθμη λειτουργία των σχολείων του Δήμου Θήρας.