Τα εργαστήρια απευθύνονται σε όλους τους γονείς των Κυκλάδων με παιδιά ηλικίας έως 18 ετών… Γονείς νέοι, γονείς που έχουν συμμετάσχει ή συμμετέχουν, καθώς και γονείς που δεν έχουν συμμετάσχει, σε δράσεις του Κέντρου Πρόληψης … είναι ευπρόσδεκτοι να πλέξουμε το μίτο της γονεϊκότητας!
Στόχος των εργαστηρίων είναι, με αφορμή την αφήγηση ενός παραμυθιού, οι γονείς να επεξεργαστούν και να κατανοήσουν ζητήματα του ρόλου τους, αξιοποιώντας τα μηνύματα και τους συμβολισμούς του, καθώς και το μοίρασμα με τους άλλους γονείς.
3ο εργαστήριο
Δευτέρα 28 Μαρτίου 2022″.