Σας ευχαριστούμε όλους για τη μέχρι σήμερα παρουσία και υποστήριξή σας στις προσπάθειες της Ένωσής μας, εκφράζοντάς σας οτι σας θέλουμε δίπλα μας για το καλό όλων μας. Παράλληλα η Ένωση Ξενοδόχων Σαντορίνης ενημερώνει οτι ξεκινά τη συνεργασία της με τη δημοσιογράφο Δέσποινα Αλεφραγκή αναθέτοντάς της την γραμματειακή υποστήριξη και επικοινωνία της.
Η ίδια το το διάστημα 1999 – 2014 εργάστηκε ως δημοσιογράφος στον “Ρ/Σ Σαντορίνη 106.4” ενώ έκτοτε συνεργάζεται με γραφεία Τύπου και Δημοσίων Σχέσεων του δημόσιου και ιδιωτικού τομέα με αντικείμενο την Επικοινωνία, ενώ απο το 2020 διαχειρίζεται την ενημερωτική σελίδα www.neasantorinis.gr Το διάστημα 2010 – 2012 δημιούργησε τις σελίδες : https://santorini-living.blogspot.com/ και https://santorini-images.blogspot.com/ για τη Σαντορίνη που έχουν χρησιμοποιηθεί από τον διεθνή Τύπο ως πληροφοριακό υλικό για το νησί, ενώ την δεκαετία 2006 – 2015 δημιούργησε και διαχειρίστηκε τη σελίδα https://exoumekaileme.blogspot.com/ με ειδήσεις για τη Σαντορίνη. Το διάστημα 2013 – 2015 συνεργάστηκε με την Ένωση Ξενοδόχων Σαντορίνης με αντικείμενο την επικοινωνία δημιουργώντας παράλληλα τη σελίδα https://santorinihoteliers.blogspot.com/