ΟΙ ΒΟΥΛΕΥΤΕΣ ΤΟΥ ΚΚΕ ΖΗΤΟΥΝ ΝΑ ΕΠΑΝΕΛΘΕΙ ΤΟ ΘΕΜΑ: «SEA DIAMOND”
Δημήτρης Πράσσος
ΠΑΡΕΜΒΑΣΗ ΣΤΟΝ ΠΡΟΕΔΡΟ ΤΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΟΣ
“Με δεδομένα την δωδεκαετή παραμονή του ναυαγίου Κ/Ζ Sea Diamond στην καλντέρα της Σαντορίνης, την ύπαρξη σοβαρής και συνεχούς θαλάσσιας ρύπανσης, επικίνδυνης για το περιβάλλον και την υγεία κατοίκων και επισκεπτών του νησιού, την αδικαιολόγητη καθυστέρηση των αρμόδιων αρχών να προβούν στις αναγκαίες ενέργειες, ώστε να απομακρυνθεί αυτή η οικολογική βόμβα και να αποκατασταθεί το φυσικό περιβάλλον της περιοχής, ζητάμε να συνεδριάσει η Επιτροπή Προστασίας Περιβάλλοντος με θέμα το ναυάγιο του Κ/Ζ Sea Diamond και να καλεστούν σ’αυτή τη συνεδρίαση οι εκπρόσωποι της Συντονιστικής Επιτροπής Αγώνα Θηραίων Πολιτών για την ανέλκυση του Κ/Ζ Sea Diamond.
Για να παρέχουμε την καλύτερη εμπειρία, χρησιμοποιούμε τεχνολογίες όπως cookies για την αποθήκευση ή/και την πρόσβαση σε πληροφορίες συσκευών. Η συγκατάθεση για τις εν λόγω τεχνολογίες θα μας επιτρέψει να επεξεργαστούμε δεδομένα προσωπικού χαρακτήρα, όπως συμπεριφορά περιήγησης ή μοναδικά αναγνωριστικά σε αυτόν τον ιστότοπο. Η μη συγκατάθεση ή η ανάκληση της συγκατάθεσης, μπορεί να επηρεάσει αρνητικά ορισμένες λειτουργίες και δυνατότητες.