ΟΙ ΕΘΕΛΟΝΤΕΣ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ ΔΥΤΕΣ, ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΝ ΑΚΟΥΡΑΣΤΑ
– Σήμερα ανασύραμε 110 κιλά απορρίμματα στο λιμάνι της Ανάφης, πλαστικά μιας χρήσης, κουτάκια αλουμινίου, λάστιχα αυτοκινήτου, σχοινιά και πολυ μεγάλο όγκο πετονιές. Έγινε καταγραφή και διαχωρισμός και τα απορρίμματα μεταφέρθηκαν στο χώρο ανακύκλωσης του νησιού.
– Αύριο το #Dive_In_Action συνεχίζοντας στο πρόγραμμα #Sea_Change_Greek_Islands επιχειρεί με σκαφος να προσεγγίσει παραλία στο Βόρειο τμήμα, όπου σύμφωνα με πληροφορίες υπάρχουν πολλά απορρίμματα”.