Λίγα θα γράψω. Ως θαυμαστής της “Νέας Δημοσιογραφίας” των Μέϊλερ, Καπότε και άλλων και της Gonzo Journalism, του Χάντερ Θόμπσον, δεν έχω να αφηγηθώ, παρά το φόβο μου: Η Οία και η Σαντορίνη, βιάζονται (δεν βιάζονται-τρέχουν δηλαδή-να μια ακόμα έλλειψη της γραπτής μας γλώσσας), καθημερινά. Και πολύ φοβούμαι, ότι στο δικαστήριο της ιστορίας, θα βρεθούν μάρτυρες, που θα πουν πως ήταν προκλητικά όμορφες. Δηλαδή, Ας ΠΡΟΣΕΧΑΝ!. Και όχι, δεν έχω καμιά, εμπιστοσύνη, στην ιστορική δικαιοσύνη.
Για να παρέχουμε την καλύτερη εμπειρία, χρησιμοποιούμε τεχνολογίες όπως cookies για την αποθήκευση ή/και την πρόσβαση σε πληροφορίες συσκευών. Η συγκατάθεση για τις εν λόγω τεχνολογίες θα μας επιτρέψει να επεξεργαστούμε δεδομένα προσωπικού χαρακτήρα, όπως συμπεριφορά περιήγησης ή μοναδικά αναγνωριστικά σε αυτόν τον ιστότοπο. Η μη συγκατάθεση ή η ανάκληση της συγκατάθεσης, μπορεί να επηρεάσει αρνητικά ορισμένες λειτουργίες και δυνατότητες.