Αν από οποιονδήποτε ζητούσαν να παρκάρει τη “¨Γουρούνα” έτσι, είναι αμφίβολο αν θα τα κατάφερνε μια φορά στις χίλιες. Ούτε ο Χουντίνι και ο Ούρι Γκέλερ μαζί, δεν θα έκαναν τέτοιο μαγικό. Ακόμα και ο Τσακ Νόρις, θα ωχριούσε. Το διέπραξε όμως ένας κινέζος τουρίστας της Σαντορίνης στις τρεις περίπου το μεσημέρι. Οδηγώντας στο δρόμο Φηρών -Οίας, στην περιοχή Μαύρο Βουνό, ο απόγονος του Μπρους Λη, είχε μια στιγμιαία έμπνευση. Είδε ένα βολικό χώρο σε φρεάτιο στα θεμέλια κάποιας οικοδομής και αποφάσισε να παρκάρει. Παρ’ ότι ήταν βάθος δυόμισι μέτρα και το μήκος και πλάτος ήταν τσίμα τσίμα στο μέγεθος της γουρούνας, ο αθεόφοβος τα κατάφερε!. (Τέτοιο παρκάρισμα, δεν γίνεται σε ατύχημα!).
Κλήθηκε το ΕΚΑΒ, αλλά ο μετα-Μπρους Λη, τους περίμενε ατσαλάκωτος. Δεν είχε πάθει τίποτα!. Διακομίστηκε προληπτικά στο Νοσοκομείο, αλλά η επιστήμη σήκωσε τα χέρια ψηλά. Δεν είχε το παραμικρό. Η φωτογραφία, του επιτεύγματός του μάλλον θα κοσμήσει την επόμενη έκδοση του Γκίνες. Ο τύπος, πρέπει να διοριστεί Υπουργός Οικονομικών. Είναι ικανός να πηδήξει από την Καλντέρα και πέφτοντας να χτυπήσει τον Σόιμπλε κατακέφαλα και αφού έτσι σωθεί, μόλις σηκωθεί να βρει πορτοφόλι, τίγκα στο δολάριο.
Για να παρέχουμε την καλύτερη εμπειρία, χρησιμοποιούμε τεχνολογίες όπως cookies για την αποθήκευση ή/και την πρόσβαση σε πληροφορίες συσκευών. Η συγκατάθεση για τις εν λόγω τεχνολογίες θα μας επιτρέψει να επεξεργαστούμε δεδομένα προσωπικού χαρακτήρα, όπως συμπεριφορά περιήγησης ή μοναδικά αναγνωριστικά σε αυτόν τον ιστότοπο. Η μη συγκατάθεση ή η ανάκληση της συγκατάθεσης, μπορεί να επηρεάσει αρνητικά ορισμένες λειτουργίες και δυνατότητες.