“Ο Ανωγειανός Ψαραντώνης, κατά κόσμον Αντώνης Ξυλούρης, ο ζωντανός θρύλος που έχει εμπλουτίσει με τους ήχους και τις ερμηνείες του την κρητική, τη μεσογειακή και την παγκόσμια πολιτιστική κληρονομιά, ο μουσικός που έχει εμφανιστεί από το Βερολίνο, τη Ζυρίχη και το Άμστερνταμ, μέχρι τη Νέα Υόρκη και το Σίδνεϊ (όχι ότι η διεθνής παρουσία του αποτελεί προστιθέμενη αξία, και μόνο στην Κρήτη να έπαιζε μουσική φτάνει), έρχεται για μια μεγάλη εμφάνιση στη Σαντορίνη
22 Οκτώβρη ο Ψαραντωνης θα τραγουδήσει κάτω από το Πεύκο στην Κατσαμπου
Το κλείσιμο των πολιτιστικών εκδηλώσεων στην Σαντορίνη γίνεται στις 22 Οκτωβρίου με την παρουσία του θρυλικού ΨΑΡΑΝΤΩΝΗ των Ανωγείων και της οικογένειας του στο Katsaboo Restaurant. 22 Οκτώβρη ο Ψαραντωνης θα τραγουδήσει κάτω από το Πεύκο στην Κατσαμπου “.
Για να παρέχουμε την καλύτερη εμπειρία, χρησιμοποιούμε τεχνολογίες όπως cookies για την αποθήκευση ή/και την πρόσβαση σε πληροφορίες συσκευών. Η συγκατάθεση για τις εν λόγω τεχνολογίες θα μας επιτρέψει να επεξεργαστούμε δεδομένα προσωπικού χαρακτήρα, όπως συμπεριφορά περιήγησης ή μοναδικά αναγνωριστικά σε αυτόν τον ιστότοπο. Η μη συγκατάθεση ή η ανάκληση της συγκατάθεσης, μπορεί να επηρεάσει αρνητικά ορισμένες λειτουργίες και δυνατότητες.