ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΤΟΥ ΟΜΙΛΟΥ
Παρασκευή 19 Μαΐου 2017 μέλη του Ν.Ο.Σ. συμμετείχαν στα σεμινάρια με θέμα την «Προστασία των καρχαριών και του θαλάσσιου οικοσυστήματος», εμπλουτισμένα με το προσωπικό αρχείο της κ. Τοπούζογλου που έλαβαν μέρος στο Βιομηχανικό Μουσείο Τομάτας Δ. Νομικός (SAF).
Σάββατο 20 Μαΐου 2017 στις 10 το πρωί, η κ.Κατερίνα Τοπούζογλου θα συνδιοργανώσει με τους τοπικούς φορείς εθελοντικό καθαρισμό του βυθού στην παραλία Περίβολος – Περίσσα, με την συμμετοχή και των ντόπιων δυτών. Όλοι οι υπόλοιποι συμμετέχοντες στον εθελοντικό καθαρισμό θα βρίσκονται στην παραλία, ώστε να διαχωρίσουν απευθείας τα σκουπίδια, προκειμένου αυτά να σταλούν για ανακύκλωση. Οι συμμετέχοντες στον εθελοντικό καθαρισμό θα λάβουν το αντίστοιχο δίπλωμα.
Για τον Ν.Ο.Σ. Αντώνης Καραμολέγκος