ΑΠΟ ΤΗ ΜΕΣΑΡΙΑ.
Μέχρι που με μια άσκηση δημιουργικής γραφής, με αφορμή τις τοιχογραφίες του προϊστορικού οικισμού του Ακρωτηρίου, η Μαρία θυμίζει σε όλους ότι η ζωή κάνει κύκλους και ξεπηδά μέσα από καταστροφές στο κυκλικό νησί, τη Σαντορίνη.
Η ταινία δημιουργήθηκε στο πλαίσιο του προγράμματος σχολικών δραστηριοτήτων “Κινηματο-γράφω” στο Γυμνάσιο Μεσαριάς της Σαντορίνης (2019-2020). Υπεύθυνοι εκπαιδευτικοί: Βαμβίνη Ευαγγελία, φιλόλογος – Γιώργος Σίσκος, θεολόγος”.