ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ Η ΚΟΡΙΝΑ ΛΕΓΑΚΗ– ΜΕΓΑΡΟ ΓΚΥΖΗ
Στο πρώτο μέρος της συναυλίας οι δυo τους (πιάνο και κλαρίνο) θα συνομιλήσουν μουσικά, διασκευάζοντας και ερμηνεύοντας οργανικές συνθέσεις του Ανδρέου αλλά και μελωδίες από γνωστά του τραγούδια, συνθέσεις του Αχαλινωτόπουλου όσο και κομμάτια από τον θησαυρό της Ελληνικής μουσικής Παράδοσης.
Στο δεύτερο μέρος, με την Κορίνα Λεγάκη μαζί τους στην σκηνή, οι τρεις θα παίξουν γνωστά κι αγαπημένα τραγούδια του Γιώργου Ανδρέου καθώς και άλλων σημαντικών Ελλήνων συνθετών (Χατζιδάκι, Θεοδωράκη, Μικρούτσικου κ.α.) αλλά και Piazzolla, Piovani, Pinto κ.α..
ελεύθερη είσοδος”.