Στη διοργάνωση συμμετείχαν πενήντα επτά αθλητές ηλικίας 7-15 ετών από τους Ναυτικούς Ομίλους Σαντορίνης, Φολεγάνδρου, Κω, Βούλας, Πάρου και Αντιπάρου, δίνοντας τον καλύτερό τους εαυτό σε αυτή τη γιορτή της ιστιοπλοΐας.
Είμαστε περήφανοι για την παραγωγική και δημιουργική συνεργασία που έχουμε αναπτύξει τα τελευταία χρόνια με τον Ναυτικό Όμιλο Σαντορίνης, γνωρίζοντας το σπουδαίο έργο που επιτελεί και την τεράστια προσπάθεια που καταβάλει προκειμένου τα παιδιά να αγαπήσουν τη θάλασσα.
Συγχαρητήρια σε όλους και ευχόμαστε να συνεχίσετε με την ίδια αγάπη και την ίδια προσήλωση”.