ο “Άνεμος” ήταν να ξεκινήσει τα ταξίδια του στις 30 Ιουνίου, συνδέοντας τις Δυτικές Κυκλάδες με την Ίο και τη Σαντορίνη. Λόγω απρόβλεπτων καθυστερήσεων στις εργασίες συντήρησης όμως, θα παραμείνει ανενεργό τουλάχιστον μέχρι τις 20 Ιουλίου. Σύμφωνα με το ηλεκτρονικό σύστημα κρατήσεων όμως τα εισιτήρια εκδίδονται για το “Πρέβελης” που πριν λίγο καιρό είχε αλλάξει ρότα για Δωδεκάνησα, μετά Βόρειο Αιγαίο και τώρα πάλι στα …πάτρια ύδατα.
Έτσι, η AEGEAN SEA LINES μίσθωσε το ΠΡΕΒΕΛΗΣ. Οπότε οι άνεμοι είναι μάλλον απρόβλεπτοι και το προσωρινό επιμένει να πάρει μονιμότητα.
Για να παρέχουμε την καλύτερη εμπειρία, χρησιμοποιούμε τεχνολογίες όπως cookies για την αποθήκευση ή/και την πρόσβαση σε πληροφορίες συσκευών. Η συγκατάθεση για τις εν λόγω τεχνολογίες θα μας επιτρέψει να επεξεργαστούμε δεδομένα προσωπικού χαρακτήρα, όπως συμπεριφορά περιήγησης ή μοναδικά αναγνωριστικά σε αυτόν τον ιστότοπο. Η μη συγκατάθεση ή η ανάκληση της συγκατάθεσης, μπορεί να επηρεάσει αρνητικά ορισμένες λειτουργίες και δυνατότητες.