ΑΝΑΡΤΗΣΗ ΤΩΝ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΩΝ
Το ερώτημα που προκύπτει είναι πολύ συγκεκριμένο. Ποιον συμφέρει να διασπά και να διαχωρίζει τους εργαζόμενους μια τόσο κρίσιμη στιγμή;!.
Όλοι οι υγειονομικοί υπάλληλοι της χώρας δίνουν τον μεγάλο αγώνα την ίδια στιγμή που το Υπουργείο Υγείας τους έχει αφήσει στο έλεος τους και αυτή τη φορά αποφάσισε να τους εμπαίξει με το οικονομικό βοήθημα.
Ως Σωματείο Εργαζομένων Γενικού Νοσοκομείου Θήρας στηρίζουμε ανοιχτά την ανακοίνωση των συναδέλφων της ΠΟΧ και του Κ.Υ. Κεράτέας “Πρίφτης” κι απαιτούμε από το Υπ. Υγείας να συμπεριλάβει όλους τους υγειονομικούς στην έκτακτη οικονομική ενίσχυση”.