ΣΥΓΚΡΟΤΗΘΗΚΕ ΤΟ Δ.Σ ΤΗΣ ΑΕΜΥ
Τη θέση της εντεταλμένης συμβούλου για το Γενικό Νοσοκομείο Θήρας, κατέλαβε η κ. Ελένη Μπορμπουδάκη. Η πρώην Διοικήτρια της 7ης Υγειονομικής Περιφέρειας (Κρήτης), ορίστηκε επίσης αντιπρόεδρος της ΑΕΜΥ.
Ευχάριστη έκπληξη, αποτέλεσε η εκλογή του Θηραίου Γιατρού-γυναικολόγου κ. Γιάννη Αργυρού, ως μέλους του νέου Δ.Σ. Ο κ. Αργυρός, εκτός από λαμπρός επιστήμονας, έχει μεγάλη εμπειρία και σε ζητήματα οργάνωσης Υγειονομικών Μονάδων, ενώ δήλωσε πως είναι αποφασισμένος “να βοηθήσω όσο μπορώ τον τόπο μου”.
Ο κ. Γιάννης Αργυρός
Παρέμεινε στη θέση της στο Δ.Σ, η παιδίατρος κ. Πόπη Καραμολέγκου.
Με αυτά τα δεδομένα το Γενικό Νοσοκομείο Θήρας, θα έχει τρεις εκπροσώπους στο Δ.Σ της ΑΕΜΥ, όπου Πρόεδρος συνεχίζει να είναι ο κ. Παπακυρίλου.