ΝΩΡΙΤΕΡΑ Η ΦΕΤΙΝΗ ΦΘΙΝΟΠΩΡΙΝΗ ΑΙΜΟΔΟΣΙΑ ΛΟΓΩ ΕΛΛΕΙΨΗΣ ΑΙΜΑΤΟΣ
Δημήτρης Πράσσος
ΕΚΚΛΗΣΗ ΠΡΟΣ ΤΟΥΣ ΣΑΝΤΟΡΙΝΙΟΥΣ ΑΙΜΟΔΟΤΕΣ
“Πληροφορούμε τους εθελοντές αιμοδότες της Τράπεζας Αίματος Σαντορίνης ότι λόγω της μεγάλης έλλειψης αίματος που σημειώνεται αυτό το διάστημα στη χώρα μας και ύστερα από την έκκληση του Νοσοκομείου Παίδων «Η Αγία Σοφία», η καθιερωμένη αιμοδοσία του Οκτωβρίου , θα πραγματοποιηθεί την πρώτη εβδομάδα του Οκτωβρίου.
Είμαστε βέβαιοι ότι και αυτή τη φορά η προσέλευση των αιμοδοτών θα είναι παρόμοια των άλλων αιμοδοσιών και οι αιμοδότες της Σαντορίνης θα χαρίσουν απλόχερα χαμόγελα και ζωή, στους έχοντες ανάγκη το αίμα τους”.
Για να παρέχουμε την καλύτερη εμπειρία, χρησιμοποιούμε τεχνολογίες όπως cookies για την αποθήκευση ή/και την πρόσβαση σε πληροφορίες συσκευών. Η συγκατάθεση για τις εν λόγω τεχνολογίες θα μας επιτρέψει να επεξεργαστούμε δεδομένα προσωπικού χαρακτήρα, όπως συμπεριφορά περιήγησης ή μοναδικά αναγνωριστικά σε αυτόν τον ιστότοπο. Η μη συγκατάθεση ή η ανάκληση της συγκατάθεσης, μπορεί να επηρεάσει αρνητικά ορισμένες λειτουργίες και δυνατότητες.