ΑΝΑΡΤΗΣΗ ΤΟΥ ΑΝΠΛΗΡΩΤΗ ΓΡΑΜΜΑΤΕΑ ΥΠΑ Δ. ΓΑΚΗ
Θέλουμε να πετάμε και να εργαζόμαστε με ασφάλεια ! ΌΧΙ στην κατάργηση των Κρατικών Αερολιμενικών Αεροπορικών Αρχών ! ΌΧΙ στην ιδιωτικοποίηση του Εθνικού εναέριου χώρου της πατρίδας μας !
Τόσο για εμάς τους κατοίκους των μικρών νησιών όσο και των ακριτικών τα ζητήματα Εθνικής Ασφαλείας είναι υψίστης σημασίας και απαιτούμε την προστασία τους από την πολιτεία! Επίσης η επικοινωνία μας και η πρόσβαση μας στις μεγάλες πόλεις της Ελλάδας κρίνεται αναγκαία για λόγους υγείας, σπουδών, εργασίας κλπ. για το λόγο αυτό οι πτήσεις πρέπει να είναι ΑΣΦΑΛΕΙΣ και τα δικαιώματα μας ως επιβάτες διασφαλισμένα!”.