Η ΟΜΙΛΙΑ ΤΟΥ ΜΑΡΚΟΥ ΚΑΦΟΥΡΟΥ ΣΤΗΝ ΚΟΠΗ ΤΗΣ ΠΙΤΑΣ ΤΗΣ ΕΣΘΠ
Στη δυσμενή για τους αγρότες, επίδραση των φορολογικών και ασφαλιστικών ρυθμίσεων της κυβέρνησης, αναφέρθηκε ο Πρόεδρος της Ένωσης Συνεταιρισμών Θηραϊκών Προϊόντων κ. Μάρκος Καφούρος, κατά τη διάρκεια της εκδήλωσης κοπής της πίτας της Ένωσης. Μίλησε επίσης για την ανάγκη να παραμείνουν οι καλλιεργούμενες εκτάσεις στα χέρια των αγροτών, καλώντας παράλληλα την Ορθόδοξη εκκλησία, αλλά και την Καθολική να συνεχίσουν να ενοικιάζουν τις εκτάσεις τους στους Θηραίους αμπελουργούς. Περισσότερα, στη βιντεοσκοπημένη ομιλία του.
Για να παρέχουμε την καλύτερη εμπειρία, χρησιμοποιούμε τεχνολογίες όπως cookies για την αποθήκευση ή/και την πρόσβαση σε πληροφορίες συσκευών. Η συγκατάθεση για τις εν λόγω τεχνολογίες θα μας επιτρέψει να επεξεργαστούμε δεδομένα προσωπικού χαρακτήρα, όπως συμπεριφορά περιήγησης ή μοναδικά αναγνωριστικά σε αυτόν τον ιστότοπο. Η μη συγκατάθεση ή η ανάκληση της συγκατάθεσης, μπορεί να επηρεάσει αρνητικά ορισμένες λειτουργίες και δυνατότητες.