ΜΗΤΡΟΠΟΛΙΤΗΣ ΘΗΡΑΣ: “ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΚΑΙ ΚΑΜΑΡΩΝΩ ΓΙΑ ΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ”
Δημήτρης Πράσσος
“ΠΡΟΧΩΡΕΙ ΘΑΥΜΑΣΙΑ ΚΑΙ ΟΣΟ ΠΕΡΝΑΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΑΚΟΜΗ ΚΑΛΥΤΕΡΟ”- ΒΙΝΤΕΟ 2 ΛΕΠΤΩΝ
“Χαίρομαι και καμαρώνω γιατί το Νοσοκομείο της Θήρας που χτίστηκε πάνω σε οικόπεδο που έδωσε η εκκλησία και με την ευλογία της εκκλησίας, προχωρεί θαυμάζια νομίζω και όσο περνάει ο καιρός πιστεύω ότι θα είναι ακόμη καλύτερο”. Ο σεβασμιότατος Επιφάνιος, ένθερμος πρωτεργάτης του Νοσοκομείου Σαντορίνης, μίλησε στη Χριστουγεννιάτικη γιορτή του Νοσοκομείου και έδωσε ένα στίγμα προσφοράς, αναγνώρισης και στήριξης. Έπλεξε μάλιστα το εγκώμιο της κ. Μαρίας Μαυρικάκη, Αντιπροέδρου της ΑΕΜΥ και Διευθύντριας του Νοσοκομείου. “Νομίζω πως ήταν πράγματι η πνοή του Νοσοκομείου. Λυπούμεθα που απομακρύνεται από αυτό και της ευχόμεθα, εκεί που θα πάει, να συνεχίσει με τον ίδιο ζήλο, με την ίδια δραστηριότητα, να προσφέρει υπηρεσίες”, είπε χαρακτηριστικά ο ποιμενάρχης.
Για να παρέχουμε την καλύτερη εμπειρία, χρησιμοποιούμε τεχνολογίες όπως cookies για την αποθήκευση ή/και την πρόσβαση σε πληροφορίες συσκευών. Η συγκατάθεση για τις εν λόγω τεχνολογίες θα μας επιτρέψει να επεξεργαστούμε δεδομένα προσωπικού χαρακτήρα, όπως συμπεριφορά περιήγησης ή μοναδικά αναγνωριστικά σε αυτόν τον ιστότοπο. Η μη συγκατάθεση ή η ανάκληση της συγκατάθεσης, μπορεί να επηρεάσει αρνητικά ορισμένες λειτουργίες και δυνατότητες.