ΜΗΝΥΜΑ ΤΟΥ ΤΕΩΣ ΔΗΜΑΡΧΟΥ ΠΡΟΣ ΤΟΝ ΜΗΤΡΟΠΟΛΙΤΗ ΑΜΦΙΛΟΧΙΟ
Δημήτρης Πράσσος
“Σήμερα παρευρέθηκα στη χειροτονία του νέου Μητροπολίτη Θήρας, Αμοργού και Νήσων κ.κ. Αμφιλόχιου στη Μητρόπολη Αθηνών. Εύχομαι στο πρόσωπό του ο μικρός μεν τόπος μας αλλά με ευρύ πεδίο ποιμαντικής ανάγκης να βρει έναν άξιο Ποιμένα. Τον συνοδεύουν η αγάπη και οι νουθεσίες του Αρχιεπισκόπου Αθηνών και Πάσης Ελλάδος κ.κ Ιερώνυμου για τις ιδιαιτερότητες και δυσκολίες του νησιού μας”.
Για να παρέχουμε την καλύτερη εμπειρία, χρησιμοποιούμε τεχνολογίες όπως cookies για την αποθήκευση ή/και την πρόσβαση σε πληροφορίες συσκευών. Η συγκατάθεση για τις εν λόγω τεχνολογίες θα μας επιτρέψει να επεξεργαστούμε δεδομένα προσωπικού χαρακτήρα, όπως συμπεριφορά περιήγησης ή μοναδικά αναγνωριστικά σε αυτόν τον ιστότοπο. Η μη συγκατάθεση ή η ανάκληση της συγκατάθεσης, μπορεί να επηρεάσει αρνητικά ορισμένες λειτουργίες και δυνατότητες.