Ανακοίνωση της Δημοτικής Κοινότητας
Σας ενημερώνουμε ότι απαγορεύεται αυστηρά η εναπόθεση των ογκωδών αντικειμένων (έπιπλα, στρώματα, συσκευές, είδη υγιεινής, κλαδιά, κτλ) σε πεζοδρόμια, κοινόχρηστους χώρους και δίπλα σε κάδους απορριμμάτων. Οι παραβάτες τιμωρούνται με αυστηρά χρηματικά πρόστιμα.
Σε περίπτωση που έχετε ογκώδη αντικείμενα, μπάζα, κλαδιά, κ.α. να απορρίψετε, ενημερώνετε έγκαιρα τη Δ/νση Καθαριότητας του Δήμου στο τηλέφωνο 22860.22609 και έρχεστε σε συνεννόηση για τον προγραμματισμό (τόπος και χρόνος) της αποκομιδής τους.
ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΝΑ ΣΥΜΒΑΛΛΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑ ΚΑΙ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΤΗΣ ΑΙΣΘΗΤΙΚΗΣ ΤΟΥ ΤΟΠΟΥ ΜΑΣ.
ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΧΕΡΙ ΜΑΣ!!”.