ΜΕ ΤΖΑΖ ΚΛΕΙΝΕΙ ΤΟ ΔΙΕΘΝΕΣ ΜΟΥΣΙΚΟ ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΣΑΝΤΟΡΙΝΗΣ
Δημήτρης Πράσσος
Ο ΚΟΡΥΦΑΙΟΣ ΕΛΛΗΝΑΣ ΠΙΑΝΙΣΤΑΣ ΤΗΣ ΤΖΑΖ ΣΤΟΝ ΦΤΕΛΟ
Το 42ο Διεθνές Μουσικό Φεστιβάλ Σαντορίνης θα κλείσει την Τετάρτη 14 Σεπτεμβρίου μέσα σε μία εντελώς διαφορετική ατμόσφαιρα που φέρνει πάντα μαζί του ο κορυφαίος πιανίστας της ελληνικής τζαζ Γιώργος Κοντραφούρης. Αυτή τη φορά, συνοδοιπόροι στη βραδυά των αυτοσχεδιασμών του στα μονοπάτια της τζαζ θα είναι δύο σπουδαίοι μουσικοί, ο Γάλλος μπασίστας Ολιβιέ Γκαττό και ο Θάνος Χατζηαναγνώστου στα τύμπανα. Μέσα στον φωτεινό κόσμο αισιοδοξίας και χαράς που θα μας μεταφέρει ο Γιώργος Κοντραφούρης, θα ολοκληρωθεί και ο μουσικός μαραθώνιος, η υπέροχη αυτή καλλιτεχνική διαδρομή του Φεστιβάλ που ξεκίνησε το 1979.
Για να παρέχουμε την καλύτερη εμπειρία, χρησιμοποιούμε τεχνολογίες όπως cookies για την αποθήκευση ή/και την πρόσβαση σε πληροφορίες συσκευών. Η συγκατάθεση για τις εν λόγω τεχνολογίες θα μας επιτρέψει να επεξεργαστούμε δεδομένα προσωπικού χαρακτήρα, όπως συμπεριφορά περιήγησης ή μοναδικά αναγνωριστικά σε αυτόν τον ιστότοπο. Η μη συγκατάθεση ή η ανάκληση της συγκατάθεσης, μπορεί να επηρεάσει αρνητικά ορισμένες λειτουργίες και δυνατότητες.