ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗ ΑΠΟ ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΤΑΞΙΔΙΩΤΙΚΟ ΠΕΡΙΟΔΙΚΟ CONDE NAST TRAVELLER -ΑΝΑΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ ΑΠΟ ΒΡΑΖΙΛΙΑΝΙΚΟ ΟΜΙΛΟ
Αναφέρεται χαρακτηριστικά: “Το νησί θεωρήθηκε το ομορφότερο σε όλη την Ελλάδα, με προνομιακά τοπία, ειδικά το ηλιοβασίλεμα, εκτός από καταλύματα υψηλού επιπέδου — ένας δυνατός συνδυασμός για ρομαντικές εμπειρίες. Οι κριτές της έκδοσης υποδεικνύουν την απόλαυση των ημερών για δύο στη θάλασσα, είτε σε εκδρομές με πλοίο σε γειτονικά νησιά είτε εξερευνώντας τις παραλίες της Σαντορίνης. Εδώ που τα λέμε, είναι αξεπέραστες: η Βλυχάδα, ο Άγιος Νικόλαος, ο Κολούμπος, ο Κάθαρος και τα Μέσα Πηγάδια”.