ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ Ν. ΧΑΡΔΑΛΙΑ 12 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ
Στο επίπεδο αυτό παραμένει επίσης ο Δήμος Θήρας της Περιφερειακής Ενότητας Θήρας με 31 ενεργά κρούσματα αυτή τη στιγμή, όταν στις 30 Ιανουαρίου ημερομηνία που ξεκίνησαν να ισχύουν τα επιπλέον περιοριστικά μέτρα είχε 34.
Στο επίπεδο αυτό παραμένει και ο Δήμος Μυκόνου που έχει 18 ενεργά κρούσματα, από 25 που είχε στις 30 Ιανουαρίου όταν ξεκίνησαν να ισχύουν τα πρόσθετα περιοριστικά μέτρα.
Και στους τρεις αυτούς Δήμους, παρατηρείται σταδιακή βελτίωση της επιδημιολογικής εικόνας, ακόμη όμως δεν έχει επιτευχθεί η επιθυμητή μείωση του ιικού φορτίου, ώστε να υπάρξει άρση των επιπλέον περιοριστικών μέτρων”.