ΜΙΑ ΑΚΟΜΑ ΣΟΒΑΡΗ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΙΚΗ-ΕΘΕΛΟΝΤΙΚΗ ΠΡΩΤΟΒΟΥΛΙΑ
Επαγγελματίες και ερασιτέχνες δύτες, έκαναν ξανά μια δράση στα αθέατα για τους περισσότερους τοπία. Αυτά, του βυθού. Πήγαν στον πολυσύχναστο-όχι φέτος- Όρμο Φηρών, και κατόρθωσαν να ανασύρουν 340 κιλά απορρίμματα. Τα περισσότερα από αυτά, όχι μόνο μολύνουν τη θάλασσα, αλλά αποσυντίθενται και δύσκολα.
Οπότε;. Ευτυχώς που υπάρχουν, εθελοντές. Γιατί το μεγάλο σκουπίδι. Το Sea Diamond, αντί να το αποσύρει η Πολιτεία, προτίμησε να καταργήσει τη Δημόσια Αρχή Λιμένων, που είχε προκηρύξει διαγωνισμό, με έξοδα των πλοιοκτητών.
Για να παρέχουμε την καλύτερη εμπειρία, χρησιμοποιούμε τεχνολογίες όπως cookies για την αποθήκευση ή/και την πρόσβαση σε πληροφορίες συσκευών. Η συγκατάθεση για τις εν λόγω τεχνολογίες θα μας επιτρέψει να επεξεργαστούμε δεδομένα προσωπικού χαρακτήρα, όπως συμπεριφορά περιήγησης ή μοναδικά αναγνωριστικά σε αυτόν τον ιστότοπο. Η μη συγκατάθεση ή η ανάκληση της συγκατάθεσης, μπορεί να επηρεάσει αρνητικά ορισμένες λειτουργίες και δυνατότητες.