Η ΠΛΕΙΟΨΗΦΙΑ ΑΠΟΧΩΡΗΣΕ ΑΠΟ ΤΗ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗ ΤΟΥ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟΥ!
Πέραν της οξύτητας ή του μη αποδεκτού των χαρακτηρισμών ενός εκπροσώπου Δημοτικής Παράταξης, ο Κώδικας, διαθέτει πολλά μέσα για να ανακληθεί κάποιος στην τάξη ή να αποδοκιμαστεί από τη -δεδομένη- πλειοψηφία. Ακόμα και η ατομική αποχώρηση, αποτελεί μια πρακτική. Αλλά μια Πλειοψηφία, να αποχωρεί και μάλιστα ομαδικά, συνιστά μέγιστη πρωτοτυπία. Κάποιος θα πρέπει να αλλάξει υαλοκαθαριστήρες, σε αυτό το νησί.
Γιατί αλλιώς, δεν αποκλείεται, μα δεν αποκλείεται να ακούσουμε κι εδώ τη φράση “Φρουρά, φρουρά, που είναι η Φρουρά;”.
https://www.youtube.com/watch?v=mvV3FqzVNfo