ΑΥΤΟΣ Ο ΧΩΡΟΣ, ΜΑΣ ΑΝΗΚΕΙ, ΚΑΙ ΘΑ ΤΟΝ ΠΑΡΟΥΜΕ
Ένας χώρος που διαμορφώθηκε με δαπάνες του ΕΟΤ και επιβλέπουσα την τεχνική υπηρεσία της τότε νομαρχίας και ιδιοκτήτη την τότε κοινότητα Καμαρίου, η οποία και το λειτούργησε αρκετά χρόνια ως κοινοτικό κάμπινγκ.
Μία έκταση που πρέπει να παραμείνει ιδιοκτησία του δήμου και να αξιοποιηθεί για χώρος αναψυχής όλης της Σαντορίνης”.
Εικόνα 1. Από το στέκι της αιμοδοσίας στο κάμπινγκ. 2020
Εικόνα 2. H έκταση του κάμπινγκ υπό κατασκευή 1983
Εικόνα 3 Οι τελευταίες εργασίες. 1984
Εικόνα 4 Οι τότε πρόεδροι των κοινοτήτων με τον τότε έπαρχο στο υπ Πολιτισμού για την διευθέτηση των χώρων, μεταξύ των οποίων και ο χώρος του κάμπινγκ. 1987