ΠΡΩΤΟΒΟΥΛΙΑ ΣΤΗ ΣΑΝΤΟΡΙΝΗ ΚΑΙ ΣΥΣΚΕΨΗ ΣΤΟ ΚΛΕΙΣΤΟ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ
Να συζητήσουµε την πρόταση της κυβέρνησης που διαλύει ό,τι έχει αποµείνει από το ασφαλιστικό σύστηµα. Να ενηµερώσουµε τους συναδέλφους µας σε κάθε χώρο δουλειάς και σε κάθε οικογένεια για τα µέτρα που έρχονται.
Να συντονίσουµε τον αγώνα µας µπροστά στη γενική πανελλαδική απεργία στις 4 Φλεβάρη 2016. Όλοι µαζί να σταµατήσουµε το έγκληµα κατά των εργαζοµένων, κατά της νεολαίας. Να µην ψηφιστεί, ούτε καν να φτάσει στη Βουλή».