ΗΤΤΗΘΗΚΕ ΜΕΝ ΓΕΝΙΚΑ, ΑΛΛΑ ΚΥΡΙΑΡΧΟΣ Ο ΜΕΪΜΑΡΑΚΗΣ ΣΤΗ ΣΑΝΤΟΡΙΝΗ
Δημήτρης Πράσσος
ΚΑΘΟΡΙΣΤΙΚΗ Η ΔΗΜΟΣΙΑ ΣΤΗΡΙΞΗ ΤΟΥ Χ. ΔΑΡΖΕΝΤΑ
ΔΕΙΤΕ ΤΟ ΒΙΝΤΕΟ:
Η Σαντορίνη, εθεωρείτο κάποτε προπύργιο των Μητσοτακικών. Έχοντας ισχυρούς υποστηρικτές όπως τον πρώην Δήμαρχο κ. Αρτέμη Μητροπία, ο οποίος επί πρωθυπουργίας Κωνσταντίνου Μητσοτάκη διετέλεσε μετακλητός Έπαρχος και αργότερα υποψήφιος Βουλευτής, υπήρξε προπύργιο της μεγάλης πολιτικής οικογένειας. Στις τελευταίες εκολγές όμως, τα πάντα άλλαξαν. Όχι τυχαία, φυσικά. Ο νυν Δημοτικός Σύμβουλος και Υποψήφιος Βουλευτής κ. Χαράλαμπος Δαρζέντας, έριξε όλες του τις δυνάμεις υπέρ του Βαγγέλη Μεϊμαράκη και τα αποτελέσματα, είναι εύγλωττα:
Στο Εμπορείο, γενέτειρα του Χ. Δαρζέντα, ο μεταβατικός Πρόεδρος της ΝΔ έλαβε 78 ψήφους, έναντι 18 του Κυριάκου Μητσοτάκη, ο οποίος επικράτησε με οριακή διαφορά στα δύο εκλογικά τμήματα των Φηρών: 39-38 στο ένα και 33-29 στο δεύτερο. Η συμμετοχή, αν και ικανοποιητική στις μέρες γενικότερης απαξίας της πολιτικής, ήταν κατά 15% χαμηλότερη από αυτήν του πρώτου γύρου.
Για να παρέχουμε την καλύτερη εμπειρία, χρησιμοποιούμε τεχνολογίες όπως cookies για την αποθήκευση ή/και την πρόσβαση σε πληροφορίες συσκευών. Η συγκατάθεση για τις εν λόγω τεχνολογίες θα μας επιτρέψει να επεξεργαστούμε δεδομένα προσωπικού χαρακτήρα, όπως συμπεριφορά περιήγησης ή μοναδικά αναγνωριστικά σε αυτόν τον ιστότοπο. Η μη συγκατάθεση ή η ανάκληση της συγκατάθεσης, μπορεί να επηρεάσει αρνητικά ορισμένες λειτουργίες και δυνατότητες.