MIA ΠΡΩΤΟΤΥΠΗ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΕΝΙΣΧΥΣΗΣ ΤΗΣ NEAΝΙΚΗΣ ΚΑΙΝΟΤΟΜΙΑΣ
Οι 30 συμμετέχοντες, φοιτητές και νέοι επαγγελματίες έως 30 ετών, οι οποίοι προέρχονται από τους κλάδους software development & engineering, διοίκησης επιχειρήσεων, marketing και creative design κατά τη διάρκεια της τετραήμερης κρουαζιέρας ανέπτυξαν καινοτόμα επιχειρηματικά σχέδια (innovative business plans) για να ξεκινήσουν την δική τους βιώσιμη επιχείρηση με την βοήθεια μεντόρων και επιχειρηματιών. Το θέμα του φετινού διαγωνισμού είναι ο Τουρισμός και η Οινογαστρονομία.
Την Πέμπτη 20 Οκτωβρίου 2016 στο Οινοποιείο της SantoWines θα πραγματοποιηθεί η παρουσίαση και βράβευση των τριών καλύτερων επιχειρηματικών σχεδίων των ομάδων.
Στο αρχείο who is who που επισυνάπτεται, θα δείτε ότι οι μέντορες και η κριτική επιτροπή απαρτίζεται από σημαντικά πρόσωπα του επιχειρείν, του τουρισμού και της γαστρονομίας.
Επίσης επισυνάπτεται δελτίο τύπου της Cruise INN για περισσότερες πληροφορίες γι αυτό το πρωτότυπο project.
Με ιδιαίτερη τιμή και χαρά σας περιμένουμε στην εκδήλωσή μας (ώρα 18:00 – 20:30)
Ο Πρόεδρος και το Δ.Σ. της ΕΣΘΠ”.
Save
Save