Λοιπόν. Συλλογή νούμερο ένα Linea Rafaella. Υπέροχες φωτογραφίες. Για τη μεσογειακή ομορφιά του μοντέλου, ας αποφανθούν οι άρρενες αναγνώστες (σιγά μη σας πιστέψω, ότι δεν ενδιαφέρεστε για τη μόδα. Αφού το μάτι σας γαρίδα, είναι για να δείτε καμιά καλλίγραμμη μοντέλα (sic)). http://www.linearaffaelli.be/collections/linea-raffaelli-collection/summer-2016
H “La linea Santorini”, είναι μια κολεξιόν (να αρχίσω να μαθαίνω και την ορολογία) “ είναι αφιερωμένη στον ομώνυμο ελληνικό νησί, γνωστό για τα χρώματα του, που ενέπνευσαν τους σχεδιαστές της Intimissimi: μπλε και άσπρο εναλλάσσονται στα μοτίβα λουλουδιών σε σουτιέν, σλιπ και φανελάκια”. Αυτά τα λέεει το περιοδικό μόδας http://www.donnaglamour.it/intimissimi-collezione-primavera-estate-2016/guide-2/
H επόμενη κολεξιόν (μαθαίνω, είδατε;), προέρχεται από το http://www.foxers.com/evening-in-santorini/ και περιλαμβάνει δαντελένια εσώρουχα. Και η μοντέλα (ξανά sic), έχει ωραία μάτια.
Και η σημερινή αναφορά στη μόδα, ολοκληρώνεται, με κοσμήματα, τσάντες και ρολόγια με το όνομα Santorini Flower και προέρχονται από την εταιρεία Folie-Folie. http://www.follifollie.com/cm-en/online-shop/collections/santorini-flower