Επικοινωνιακό πυροτέχνημα η πρόταση Ορφανού για debate.
Η πρόταση για debate είναι μέρος των επικοινωνιακών πυροτεχνημάτων, στα οποία εξειδικεύεται ο κ. Ορφανός σε όλη τη διάρκεια της προεκλογικής περιόδου και δεν αποτελεί ουσιαστική επιθυμία για παρουσίαση θέσεων, κατάθεση επιχειρημάτων και σύγκριση προγραμμάτων.
Εάν η πρόταση ήταν σοβαρή θα συνοδευόταν από συγκεκριμένες λεπτομέρειες διεξαγωγής του αφού ο χρόνος μέχρι τις εκλογές είναι ιδιαίτερα περιορισμένος.
«Δουλειές στο πόδι δεν γίνονται».