Η Σοφία Κίτσου, είναι επίμονη (προς τιμήν της) και για μια ακόμα φορά έθεσε το ζήτημα για τις παιδικές χαρές, που είναι σημασμένες ως επικίνδυνες, αλλά ορθάνοιχτες. Το έθεσε ξανά, στο Δημοτικό Συμβούλιο. Ο Δήμαρχος απάντησε. Τι απάντησε;. Επικαλέστηκε το νόμο 4412 που όμως δημοσιεύτηκε στο ΦΕΚ (Φύλλο Εφημερίδας της Κυβερνήσεως) στις 8 Αυγούστου 2016 (https://www.e-nomothesia.gr/demosia-erga/nomos-4412-2016.html . Άρα, να μια ακόμα “πραγματικότητα” του κ. Δημάρχου. Το πρόβλημα ανέκυψε στις 7 Αυγούστου 2016 και αφού ο Δήμος έτρεξε με 1.000, ήρθε ο κακός ο Νόμος και τον σταμάτησε.
Το καλό είναι, πως ο κ. Αναστάσιος Νικόλαος Ζώρζος, δείχνει να πιστεύει αυτά που λέει. Άρα έχει “ήσυχη συνείδηση”. (Τα εισαγωγικά, υποδηλώνουν, πως η συγκεκριμένη ατάκα, ειπώθηκε στο Δημοτικό Συμβούλιο από τον ίδιο).
Για να παρέχουμε την καλύτερη εμπειρία, χρησιμοποιούμε τεχνολογίες όπως cookies για την αποθήκευση ή/και την πρόσβαση σε πληροφορίες συσκευών. Η συγκατάθεση για τις εν λόγω τεχνολογίες θα μας επιτρέψει να επεξεργαστούμε δεδομένα προσωπικού χαρακτήρα, όπως συμπεριφορά περιήγησης ή μοναδικά αναγνωριστικά σε αυτόν τον ιστότοπο. Η μη συγκατάθεση ή η ανάκληση της συγκατάθεσης, μπορεί να επηρεάσει αρνητικά ορισμένες λειτουργίες και δυνατότητες.