με σεβασμό στην υγειονομική προστασία του κοινωνικού συνόλου αλλά και
με άσβεστες τις μνήμες και τις αξίες του Πολυτεχνείου βρέθηκαν την πλατεία Σαρπάκη στα Φηρά Σαντορίνης , για να αποδώσει τον ελάχιστο φόρο τιμής στους νεκρούς αγωνιστές της δημοκρατίας και της εξέγερσης των νέων του Νοέμβρη του 1973 που έχει σημαδέψει ανεξίτηλα με τα ιδανικά της τις ζωές και τις ψυχές όλων μας !!!
Το παλαϊκό διαχρονικό αίτημα για “Ψωμί Παιδεία Ελευθερία” παραμένει επίκαιρο όσο ποτέ!”.
Η συντονιστική επιτροπή
ΟΡΓΑΝΩΣΗ ΜΕΛΩΝ ΣΥΡΙΖΑ ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΣΥΜΜΑΧΙΑ ΘΗΡΑΣ