ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΟ ΚΑΙ ΑΣΦΑΛΕΣ ΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΑΓ. ΓΕΩΡΓΙΟΥ
Ασφαλές, λειτουργικό και καθαρό είναι πλέον το γήπεδο του Αγίου Γεωργίου, που προπονείται η ΛΑΒΑ Εμπορείου, μετά την ανταπόκριση του Δ.Α.Π.Π.Ο.Σ στην έκκληση των υπευθύνων για τις απαραίτητες εργασίες.
Σε λιγότερο από ένα μήνα η Διοίκηση του Δ.Α.Π.Π.Ο.Σ προέβη στην ηλεκτρολογική συντήρηση, στην αντικατάσταση της περίφραξης και στην αντικατάσταση των τερμάτων του γηπέδου .
Τοποθέτησε προστατευτικά για την ασφάλεια παικτών και κοινού ενώ και με την συνδρομή του Αντιδημάρχου Καθαριότητας καθαρίστηκε ο περιβάλλοντας χώρος από τα σκουπίδια.
Ο Πρόεδρος του Δ.Α.Π.Π.Ο.Σ Βασίλης Αλαφούζος δήλωσε ότι «είναι ελάχιστη η προσφορά μας και ελπίζουμε σύντομα να προχωρήσουμε και σε νέες βελτιώσεις.
Το βέβαιο είναι ότι είμαστε έτοιμοι να ανταποκριθούμε στις ανάγκες που ανακύπτουν σε όλα τα γήπεδα των νησιών.»