ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΗΜΕΡΑ ΧΗΜΕΙΑΣ – ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΣΤΑ ΦΗΡΑ
Οι μαθητές ήταν γενικά χαρούμενοι και οι περαστικοί ικανοποίησαν την περιέργειά τους με συμμετοχή στα πειράματα. Μοιράστηκε έντυπο υλικό με τους συντελεστές των πειραμάτων καθώς και την λίστα αυτών. Περισσότερα στις φώτο και στο βίντεο που συνοδεύουν την ανάρτηση αυτή! Η ανταπόκριση από τον κόσμο και τους μαθητές ήταν σημαντική, χωρίς όμως αυτό να σημαίνει ότι δεν μπορούσε να υπάρχει και μεγαλύτερη συμμετοχή!
Γιορτάζουμε τη Χημεία με την υποστήριξη της Ένωσης Ελλήνων Χημικών! Σας περιμένουμε με το καλό και του χρόνου για ακόμα πιο εντυπωσιακά πειράματα!