ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΛΥΣΗ; ΘΟΡΥΒΟΣ Ή ΣΙΩΠΗ;
«Κάνεις επίτηδες τα στραβά μάτια», σε κατηγορεί ηάλλη και «έτσι όμως γιγαντώνεται το πρόβλημα».
Περί καθαριότητας ο λόγος. Μάης μήνας και το νησί, ζέχνει. Ακόμα και η κάμερα που επίτηδες ξεχνιέται στο σπίτι, αντικαθίσταται με αναρτήσεις αναγνωστών. Στις σελίδες που ουδέποτε αρνήθηκε σχόλιο, ακόμα και υβριστικό προς αυτήν (προς, άλλους, διαγράφονται πάραυτα).
Στο Δημοτικό Συμβούλιο, μάλλον ομοφωνία: «Δεν πάει καλά». Οπότε, τι χρείαν άλλων μαρτύρων, έχουμε;. Μάλλον, οι δημοσιογράφοι, δεν κάνουν καλά τη δουλειά τους. Αλλά, από τη στιγμή που είδηση, είναι η ευταξία, πώς να ασχοληθείς με την πανταχού παρούσα αταξία και ανεπάρκεια;.
Υ.Γ. Οι φωτογραφίες, είναι από αναγνώστες.