“Οι διατροφολόγοι διαλαλούν εδώ και καιρό τη χρήση από τους Έλληνες ακόρεστων λιπαρών όπως το ελαιόλαδο και τα μη επεξεργασμένα σάκχαρα όπως το μέλι, καθώς και τα όσπρια και τα λαχανικά, με βάσιμους λόγους (υποστηρίζουν) – ότι αυτή η μεσογειακή χώρα βρίσκεται στην κορυφή των λιστών μακροζωίας χάρη στην τροφή της” . Ανάμεσα στα πιάτα που επέλεξε ο συντάκτης, είναι η φάβα, σημειώνοντας:
“Χαιρετίστηκε ως υπερτροφή από τους διαιτολόγους λόγω της υψηλής περιεκτικότητάς της σε πρωτεΐνες και αμελητέα λιπαρά. Η ανεπιτήδευτη φάβα, ένας πουρές από κίτρινα αποξηραμένα όσπρια, δεν απέχει ….ούτε ένα εκατομμύριο γεύσεις από την αγγλική πουτίγκα μπιζελιών. Στην Ελλάδα, συνδέεται πιο στενά με το νησί της Σαντορίνης, όπου παρασκευάζεται με κρεμμύδια, ελαιόλαδο και χυμό λεμονιού”.
Taramasalata (Ταραμοσαλάτα)
Gigantes (Φασόλια γίγαντες)
Choriatiki (Χωριάτικη)
Kotosoupa (Κοτόσουπα)
Pies (Πίτες)
Fava (Φάβα)
Keftedes (Κεφτέδες)